Pagrindinis LT PL EN

Žiniasklaidai

2022-04-12

Kaune vyksta senturgis: rytietiški motyvai ir „perliukų“ paieška

Visą šį savaitgalį Kaune šurmuliuos tarptautinis senturgis „Laiko ratu“. Viename didžiausių tokio pobūdžio renginių Baltijos šalyse šimtai prekybininkų siūlo įvairiausių sendaikčių ir antikvarinių daiktų, tarp kurių galima rasti ir nemažai išties vertingų, retų eksponatų.

Dauguma čia siūlomų daiktų yra lietuviški arba atvežti iš Vakarų Europos, bet kartas nuo karto į akį krenta ir įdomesni egzemplioriai iš kitų pasaulio dalių: dažniausiai Afrikos, Azijos. Vienas iš įdomesnių šio senturgio eksponatų – XX a. pradžios spintelė iš Tolimųjų Rytų, papuošta išsiskiriančiais rankų darbo raižiniais.

Kaip ir visada į akis krenta gražūs, atrestauruoti klasikinių formų baldai, paveikslai, indai, statulėlės. Gausu knygų, plokštelių, monetų, banknotų, senų nuotraukų, atvirlaiškių ir kitų kolekcininkus dažniausiai dominančių smulkmenų.

Beje, čia galima įsigyti ir stambių – 50, 100, 200 litų banknotų, kurių vertė jau yra gerokai didesnė nei oficialus kursas ir toliau kyla.

Senturgyje labai mėgsta lankytis ir taip vadinamų perliukų ieškotojai. Jie ieško daiktų, kurie yra nepakankamai įvertinti dėl savo būklės ar kitų priežasčių arba turi aukštą vertę tik tam tikrose nedidelėse visuomenės grupėse.

Marinai iš Lentvario tokių perliukų paieška ir prikėlimas naujam gyvenimui – tikra atgaiva.

„Dažnai sendaikčių ieškau Vilniuje ir beveik visad atvažiuoju čia, į Kauną, kai vyksta senturgis. Man jau turbūt nuo vaikystės labai patinka visokie senoviški dalykai, aš bandau įsivaizduoti jų ankstesnius savininkus, kaip jie gyveno, ką veikė ir panašiai. Ir dar man labai patinka ieškoti visokių nelabai gražių smulkmenų. Gražūs man nelabai įdomūs, aš noriu pati priversti juos sužibėti naujomis spalvomis.

Dažniausiai įsigyju kokias nors senovines skrynutes, dėžutes, metalines statulėles, kurias paskui šveičiu poliruoju, lakuoju, dažau. Pačiai labai gražu turėti, o kartais ir įsigyja draugai ar draugų draugai. Dar nedrįstu, bet galvoju, kai sukaupsiu daugiau tokio turto, gal pabandysiu pati atvažiuoti prekiauti, gal bus žmonėms įdomu ir gražu“, - pasakojo moteris.

Senturgis „Laiko ratu“ Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, aikštelėje, esančioje adresu Elektrėnų g. 1F, vyks penktadienį–sekmadienį (kovo 25–27 d.) nuo ankstaus ryto iki vėlyvos popietės.

Sugrįžti