Pagrindinis LT PL EN

Žiniasklaidai

2022-07-19

Į triušių parodą Kaune – ne tik pasigrožėti, bet ir pasimokyti verpti

Šį savaitgalį kauniečiai turės progą pasigėrėti daugybe mielų ir pūkuotų padarų – prekybos miestelyje „Urmas“ rengiama triušių paroda, kurioje bus galima išvysti apie 100 ilgaausių. Taip pat bus galima pamatyti ir pasimokyti kaip verpti iš triušio pūkų.

„Parodoje bus Lietuvoje gerai žinomi burgundai, kalifornai, avinai, balti ir raudoni Naujosios Zelandijos, Vienos mėlynieji, mažiesiems ir jų tėveliams gerai žinomi nykštukiniai triušiai. Iš retesnių galima bus pasigrožėti kelių spalvų egzotiškosiomis angoromis, marderiais, Čekų albinosais, tiuringiniais, salanderiais, satinais, kiškiniais triušiais“, - vardijo parodą rengiančios Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos (LVTAA) atstovė Žydrė Bušmienė. Parodoje dalyvaus LVTAA ir kelių Latvijos veislynų augintiniai.

Lankytojai galės ne tik paganyti akis į mielus ir išpuoselėtus gyvūnus, bet ir pamatyti kaip yra verpiama iš ilgaplaukių angoros triušių pūkų.

„Verpimą demonstruosiu aš ir mano kolegė. Mes abi auginam Angoros triušius, kurie yra ilgaplaukiai. Pačios juos kerpame ir jokiu būdu nepešame, nors Lietuvoje yra labai gajus prisiminimas apie Rusų pūkinį triušį kurį pešdavo ir verpdavo. Bet Angoros ir Rusų pūkinio triušio pūkai ganėtinais skiriasi. Angoros pūkas yra ilgas, jis kerpamas, tad jį galima lengviau suverpti nenaudojant kito pagalbinio siūlo ir jis nesišeria taip kaip rusų pūkinio triušio siūlas.

Šia edukacija norėsime parodyti, kaip galima patiems pasigaminti siūlus iš Angoros triušio dviem būdais: su verpimo rateliu ir su seniai pamirštu verpstuku“, - pasakojo Ž. Bušmienė.

Gautus siūlus galima naudoti mezgimui. Angoros triušio pūkus taip pat galima sumaišyti su avies vilna ir velti. Pasak pašnekovės, Angoros pūkai yra labai lengvi ir gerokai šiltesni už avies vilną, tad toks gaminys gali būti gerokai plonesnis ir šiltesnis.

Paroda vyks šeštadienį, birželio 18 d., 9–17 val. ir sekmadienį, birželio 19 d., 9–15 val. Kaune, prekybos miestelio „Urmas“ Raudonajame pasaže. Renginys nemokamas.

Parodos organizatoriai LVTAA priklauso Europos smulkių naminių gyvūnų augintojų asociacijai, dalyvauja europinėse parodose atstovaudami Lietuvą, veda triušių kilmės knygą Lietuvoje, bei turi Žemės ūkio ministerijos patvirtintus veislininkystės planus.

Sugrįžti