Pagrindinis LT PL EN

Žiniasklaidai

2022-10-24

Patarimai tėvams: į ką atkreipti dėmesį renkantis vaikiškus drabužius rudens sezonui

Prasidėjus rudeniui prasideda ir rūpesčiai dėl šaltojo sezono aprangos vaikams. Vaikiškos aprangos žinovė pataria į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkant drabužius, sportinę aprangą, turi pastabų ir dėl mokyklinių uniformų.

Pirmiausia – natūralumas ir patogumas

Prekybos miestelyje „Urmas“ Kaune įsikūrusių vaikiškų drabužių parduotuvių „Cypliukas“ savininkė Aušrinė Urbonė sako, kad svarbiausia vaikų aprangoje – patogumas ir kuo natūralesnis audinys.

„Perkant drabužį, atkreipkite dėmesį į sudėtį. Rekomenduočiau medvilninius, vilnonius audinius. Puiku, jei sudėtyje yra elastano, vadinasi, drabužis gerai tempiasi ir nevaržo judesių. Kaip mama, aš vengiu lininių drabužių mokyklos aplinkoje – jie nors ir iš natūralaus pluošto, bet labai glamžosi, nesitempia judant. Taip pat leiskite vaikams patiems derinti spalvas, pareikšti norus. Kartu su vaikučiu lavinkite jo mados skonį, mokinkite derinti rūbus ir aksesuarus tarpusavyje“, - patarimais dalijosi pašnekovė.

Sportinė apranga: jokios prabangos

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad svarbiausia detalė perkant sportinę aprangą – medvilninė palaidinė.

„Sportuojant vaikai tikrai suprakaituoja, o tik natūralus pluoštas leidžia odai kvėpuoti. Žinoma, sportinė apranga taip pat turi būtų patogi, pasiūta iš elastingo audinio. Nesirinkite labai prabangių sportinių rūbų, nes judėdami vaikai gali ir išsipurvinti, ir suplėšyti. Mokiniai neturėtų galvoti apie tai, o tiesiog sportuoti.

Dažniausiai, tėvai perka sportinius komplektus su ilgomis kelnėmis, mergaitėms su timpomis ir bliuzonais. Bet kartą apklausiau keletą paauglių ir jų atsakymai nustebino. Jie nori šortukų ir palaidinių trumpomis rankovėmis! Eidami pirkti sportinės parangos, pasitarkite su vaiku iš anksto, ko jie norėtų, kas jiems atrodo patogu“, - pasakojo A. Urbonė.

Vaikiškos mados: nuo suaugusiųjų įtakos iki animacinių herojų

Kalbėdama apie vaikiškų madų tendencijas ji pastebėjo, kad vyresnių vaikų apranga dažnai atkartoja suaugusiųjų stilių, o darželinio amžiaus mažųjų madas diktuoja animacinių filmukų herojai.

„Kai kurie pirkėjai ieško klasikinių modelių, nepaiso mados tendencijų. Jie dažniausiai nemėgsta papuošimų, blizgučių, didesnių užrašų. Bet yra klientų, kurie domisi tai, kas naujo, kas madinga. Jiems galime pasiūlyti naujausius modelius, kurie dažnai atkartoja ir suaugusiųjų madą.

Tarkim, dabar į madą sugrįžo platėjančių kelnių mergaitėms mada, platforminiai batai, laisvalaikiui skirti švarkai. Neatsilieka ir berniukų stilius – trikotažiniai, lengvi kostiumai su švarkais. Klasikinius marškinius keičia polo marškinėliai ir prie kostiumo nešiojami balti kedukai.

Darželinio amžiaus vaikučių madas diktuoja animaciniu filmukų herojai. Dažniausiai jiems nėra svarbus pats modeliukas, o tai kas ant jo pavaizduota. Šiuo metu itin populiarūs Elzos ir Anos piešinukais iš filmuko „Ledo šalis“, šuniukai  iš „Šunyčiai patruliai“ ir panašiai. Nors mergaitėms visada reikia smarkiai besisukančio sijonuko arba suknytės su tiuliu.

Apskritai, vaikai dabar yra išrankūs, dažnai reiškia savo nuomonę ir renkasi patys. O didžiausias įvertinimas mūsų veikloje – kai vaikai išeina laimingi ir dar kartą sugrįšta“, - sakė vaikiškų drabužių parduotuvių savininkė.

Patarimai renkantis mokyklinę aprangą

Nors dažnai mokyklos turi savo uniformas arba labai aiškiai nustatytas aprangos taisykles, renkantis kasdienę aprangą mokyklai taip pat yra dalykų į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

„Vaikų madai pastaruoju metu skiriama ypač daug dėmesio, rūbai tapo gražūs ir stilingi. Todėl net ruošiant vaikus į mokyklą, jaučiamos naujausios mados tendencijos. Tačiau nereiktų pamiršti, kad mokykla ne madų šou ar tėvelių piniginės storio demonstravimas. Mokiniai turi laikytis mokyklos nustatytų taisyklių ir kartu patogiai jaustis. Ir čia svarbu, kad apranga būtų iš natūralių audinių, nevaržytų judesių. Medvilnė, švarkai gali turėti sudėtyje vilnos.

Labai svarbu, kad drabužių priežiūra būtų kuo paprastesnė. Švarkus reikėtų rinktis tokius, kuriuos galima skalbti skalbimo mašinoje (be gręžimo funkcijos). Vaikai dažnai išsipurvina, o profesionalios valymo paslaugos tikrai brangios“

Ypatingą dėmesį pašnekovė ragina atkreipti į pradinukų aprangą, ypač pirmokėlių.

„Jie dar ne visi moka užsisegti sagų, nepatogių užtrauktukų. Mažiesiems mokinukams rinkitės kelnes su guma, o ne su sagomis ar užtrauktukais. Vietoje marškinių – polo stiliaus marškinėlius, jei tam neprieštarauja mokyklos reikalavimai. Taip pat su batais: pradinių klasių mokiniams pirkite batus su lipdukais, užtrauktukais, o ne raišteliais“, - patarimais dalijosi A. Urbonė.

Sugrįžti