Pagrindinis LT PL EN

Žiniasklaidai

2023-03-21

Savaitgalį Kaune rinksis tūkstančiai antikvaro ir sendaikčių gerbėjų

Šį savaitgalį (kovo 24–26 d.) Kaune vyks tradicinis tarptautinis senturgis „Laiko ratu“. Miestan sugužės šimtai sendaikčių ir antikvaro prekiautojų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Tūkstančių lankytojų kaskart sulaukiantis renginys ir šį kartą kvies prisiliesti prie gyvosios istorijos.

Nuo šimtamečių servizų iki 2000-ųjų „Nokia“ telefono

Prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančiame senturgyje – daugybė praeities dešimtmečių ir šimtmečių istoriją bylojantys daiktai, tarnavę ano meto žmonėms, puošę jų namus ir gyvenimus. Čia pamatysite ir nostalgiją keliančią 2000-ųjų „Nokia“ ar video žaidimų kasetes, ir karalienės Viktorijos ar imperatoriaus Napoleono laikus menančius baldus, servizus, monetas, o kartais – ir dar senesnius reliktus.

Bene daugiausia istorinio palikimo – iš XIX a. pabaigos–XX a. vidurio laikotarpio. Ne tik jau minėti, baldai, įrankiai, papuošalai, interjero detalės ar pinigai, bet ir knygos, vinilinės plokštelės, karinių ekipuočių detalės, plakatai, iškabos, žaislai ir dar daug visokių dalykų, liudijančių negrįžtamai praėjusius laikus.

Kolekcijos – ir įprastos, ir negirdėtos

Ant prekystalių – ne tik laiko užgrūdinti, restauruoti eksponatai, bet ir naujam, kiek kitokiam, gyvenimui prikelti daiktai. Čia galima sutikti amatininkus, kurie senovinius baldus atgaivina naujomis, ryškiomis ar atvirkščiai – santūriam skandinaviškam interjerui pritaikytomis spalvomis. Arba kuria šviestuvus, panaudodami senovinių motociklų lempas ar dulkių siurblių korpusus.

Senturgis – tikras rojus kolekcininkams, kur jie gali ne tik papildyti esamas savo kolekcijas, bet kur kyla idėjos naujoms, kartais labai neįprastoms kolekcijoms. Pašto ženklai, monetos, banknotai, atvirukai – tai kas dažniausiai yra renkama. Tačiau čia sutiksite ir alaus bokalus, arbatinukus, senovines nuotraukas ar kvepalų buteliukus renkančių žmonių.

Renkasi dizaineriai, muziejininkai, istorikai

Mugėje lankosi ir interjero dizaineriai ar tiesiog tie, kurie sau ar savo klientams ieško idėjų išskirtiniams namų ar barų, kavinių interjerams. Jie neretai atkreipia dėmesį į įdomesnius įrankius, namų apyvokos daiktus, gatvių užrašų lenteles.

Istorikus, muziejininkus džiugina senieji leidiniai, dokumentai ar tokios specifinė detalės kaip ant pastatų tarpukario Kaune tvirtintos plokštelės, bylojusios, kad namas yra apdraustas. Kartais praeities eksponatai byloja labai žmogiškus ir kasdienius dalykus.

Pavyzdžiui, dar XX a. pradžioje, caro laikais, moksleiviai, studentai, galėjo įsigyti traukinio bilietą su nuolaida. O kažkieno iš nuobodulio beveik prieš šimtą metų apipaišytas kasos pajamų čekis byloja, kad ir tada finansinės ataskaitos daugeliui turbūt nebuvo pats įdomiausias dalykas.

Siekia atradimų

„Džiaugiamės, kad per daugiau kaip 15 metų susiformavo stipri senturgio bendruomenė, nuolat pasipildanti naujais nariais, kur žmonės vienija siekis atrasti, sužinoti kažką naujo. Kviečiame atvykti ir prisijungti prie paieškų šį savaitgalį“, - sakė prekybos miestelio „Urmas“ marketingo projektų vadovė Diana Stonytė.

Senturgis „Laiko ratu“ Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, aikštelėje esančioje adresu Elektrėnų g. 1 F, vyks šį savaitgalį, penktadienį–sekmadienį (kovo 24–26 dienomis), nuo ankstaus ryto iki vėlyvos popietės.

 

Sugrįžti