Pagrindinis LT PL EN

Žiniasklaidai

2023-06-29

Vasara gali nušvisti naujomis spalvomis: stilistė pataria, kokius papuošalus galite pasidaryti pačios

Jei nerandate sau tinkamo vasariško papuošalo, visai nesunku jį pasidaryti iš karoliukų ir kitų tam skirtų priedų. Stilistė dalinasi papuošalų moterims idėjomis ir galimais deriniais, o prekybininkai pastebi, kad žiemos užsiėmimu laikoma papuošalų gamyba puikiai gyvuoja ir vasarą.

Daugelis kūrėjų, gyvenančių Kaune ar Kauno regione, gamybai reikalingų priemonių ir žaliavų važiuoja į prekybos miestelyje „Urmas“ veikiančias specializuotas parduotuves, turinčias didžiulį veriamų akmenėlių ir įvairių kitų aksesuarų pasirinkimą.

Kalbinti prekybininkų atstovai sako, kad gaminantieji papuošalus sau ar turintieji nedidelį verslą, iš tiesų dažniausiai užsiima tuo šaltuoju metų laiku, kai daugiau laiko praleidžiame namie, kai ilgi tamsūs vakarai.

Kita vertus, ir vasarą nėra taip, kad šis užsiėmimas visiškai pamirštamas. Šiltojo sezono metu labiau norisi puoštis, kyla daugiau idėjų stebint kitus, tad neretai prireikia sau skubiai ką nors pasigaminti. Dalis kūrėjų, kurie negali be šio užsiėmimo gyventi, išnaudoja šiam pomėgiui bent dalį vasaros atostogų.

Laisvalaikiu papuošalus iš karoliukų mėgstanti verti stilistė Karolina Šutovaitė sako, kad pagavus įkvėpimui papuošalą smagu suverti ir poilsiaujant kaimo sodyboje ar netgi būnant paplūdimyje prie jūros.

„Privalumas tas, kad galima savo idėją įgyvendinti greitai, nesunkiai ir pasidaryti būtent taip, kaip nori tu, priderinti prie turimos aprangos“, - sako stilistė.

Pasak jos, vasarai tiks ir minimalistiniai papuošalai, subtiliai pabrėžiantys nedaug pridengtą kūną. Prie įdegusios odos, atsižvelgiant į jos atspalvius, ypač tiktų sidabrinė, švelniai rožinė arba į melsvumą linkusi pastelinės spalva.

„Hipiški, plunksniški, ornamentuoti ir kur kas labiau pastebimi, bet neapsunkinantys papuošalai, pavyzdžiui, lengvi, plokšti, ornamentuoti auskarai, puikiai derės prie vėjyje plevėsuojančių paplūdimio drabužių: ilgo lengvo sijono, platesnės, laisvos palaidinės, lengvo šalio, plačiais kraštais skrybėlės. Toks papuošalų ir drabužių derinys padės sukurti pakankamai elegantišką, bet romantišką ir laisve alsuojantį atostogų stiliaus derinį“, - patarimais dalijosi pašnekovė.

Anot jos, kada jei ne vasarą priimtini ir labai ryškių spalvų, masyvesni, gausesni papuošalai, kurie ypač derės prie ryškesnių drabužių ar įdomesnės šukuosenos, pavyzdžiui, daug kasyčių ar dredų.

Sugrįžti