Pagrindinis LT PL EN

Žiniasklaidai

2023-08-30

Prasidedant mokslo metams – vaikų gyvybes gelbstinčios dovanos

Įvairios atributikos gamintojai sako, kad prasidedant mokslo metams išauga susidomėjimas atšvaitais. Juos užsako mokytojos, darželių auklėtojos, tėvai ir dovanoja vaikams. Policija savo ruožtu akcentuoja, kad atšvaitas – itin efektyvi priemonė tamsiu paros metu ir dalinasi patarimais kaip juos tinkamai dėvėti.

Vaikams patinka žaismingos formos

Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, įsikūrusios atributikos parduotuvės „Agrava“ direktorius Audrius Vasiliauskas sako, kad poreikis individualizuotiems atšvaitams atsirado prieš keletą metų ir kasmet vis didėja.

„Užsako mokytojos, darželių auklėtojos arba tėvai ir mokslo metų pradžios proga dovanoja vaikams. Su mokyklos, darželio, klasės ar grupės, pavadinimais, vaiko vardu, meškiuko, dobilo ir kitokių formų. Tokius suasmenintus, žaismingų formų atšvaitus vaikai kur kas noriau dėvi“, - pastebi A. Vasiliauskas.

Matomumą padidina triskart

Tai labai svarbu trumpomis šaltojo sezono dienomis, kai anksti temsta. Net jei atrodo, kad vaikas tamsiu sutemus beveik nevaikšto, niekada negali žinoti kaip susiklostys aplinkybės. Galbūt teks eiti tamsia šalikele ar kirsti gatvę per neapšviestą pėsčiųjų perėją.

Tokiu atveju itin pagelbės su savimi turimas atšvaitas, kuris gali padėti išvengti sunkaus sužalojimo ar netgi žūties, dėl prasto matomumo sukelto eismo įvykio. Svarbu prisiminti, kad tamsiu paros metu, geromis oro sąlygomis, vairuotojas su artimomis šviesomis pėsčiajį pastebi likus apie 50 m, su atšvaitu – 150 m.

Policija: pasirūpinkite sau brangiais žmonėmis

„Atšvaitas – tai efektyvi eismo dalyvių saugos priemonė, padedanti jiems būti pastebėtiems laiku ir apsisaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių. Reikia pasirūpinti, kad brangūs žmonės atšvaitus naudotų kasdien“, - savo pasidalintoje informacijoje akcentuoja Lietuvos policija.

Pasak pareigūnų, atšvaitas turėtų būti pagamintas iš tinkamo šviesą atspindinčio audinio ir būti atsparus besikeičiančioms oro sąlygoms. Jį reikėtų dėvėti taip, kad būtų kuo labiau matomas iš visų pusių. Svarbiausia –  turėti atšvaitą dešinėje kūno pusėje, ties alkūne ir ant kojos, žemiau kelio.

Ant vaikų drabužių jį reikia tvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Pakabinamas atšvaitas tvirtinamas prie kuprinės, rankinės ar išorinių drabužių, dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Esant galimybei, rekomenduojama pasikabinti papildomą atšvaitą ir kairėje kūno pusėje.

Sugrįžti