Pagrindinis LT PL EN

Žiniasklaidai

2023-11-14

Vaikų apranga žiemą: svarbi kokybė ir mažos detalės

Žiema jau nebe už kalnų, tad daugelis lietuvių ruošiasi ją pasitikti atnaujindami ar papildydami savo šiltų drabužių garderobą. Ypač svarbu tinkamai pasirūpinti vaikais, kad šie galėtų saugiai mėgautis buvimu lauke ir žiemos malonumais.

Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ vaikiškais drabužiais prekiaujanti Rūta Žiukienė sako, kad norint vaikams išrinkti labiausiai tinkamus šaltojo sezono drabužius, būtina atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

„Kad drabužiai pakankamai gerai saugotų šilumą, jie turėtų būti pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų – tokių kaip vilna arba vandeniui atsparūs audiniai. Nenuvertinkite ir sintetinių užpildų, nes dabar ir jų yra itin kokybiškų. Visada atkreipkite dėmesį į užsegimus, kapišoną, kišenes, siūles – net ir mažos detalės žiemą yra labai svarbios“, - pasakojo parduotuvės „Vaikų miestelis pas Rūtą“ savininkė.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą žieminių drabužių ir avalynės dydį. Suprantamas tėvų noras, kad rūbai tarnautų daugiau nei vieną sezoną, bet dideli drabužiai gali lengvai leisti šaltam orui prasiskverbti, o per maži – apriboti judesius ir komfortą. Šis patarimas tinka renkantis ne tik viršutinius drabužius.

„Tinkamos kepurės, vadinamieji šalmai (dengiantys ir galvą, ir kaklą), pirštinės – labai svarbūs, kad vaikai nesušaltų ir išvengtų dažnų susirgimų. Vertėtų turėti kelis skirtingiems orams tinkančius modelius, nes pernelyg sušilti žiemą gali būti taip pat pavojinga kaip ir sušalti. Nepamirškite ir šviesą atspindinčių detalių ankstyviems žiemos vakarams, kai greitai temsta“, - patarimais dalijosi R. Žiukienė.

Kad ir koks funkcionalus būtų drabužis, vaikams labai svarbu ir tai, kaip jis atrodo. Šiuo metu vaikų madą stipriai veikia paauglių ir jaunimo mėgstamas, daugiausia socialinių tinklų diktuojamas „oversize“ stilius. Tai reiškia, kad populiarūs laisvi, paprasti drabužiai, „unisex“ modeliai – tinkantys tiek mergaitėms, tiek berniukams. Spalvų gama išlieka įvairi, nors dominuoja pilka, juoda, raudona.

„Platus spalvų ir dizainų pasirinkimas leidžia vaikui išreikšti savo asmeninį stilių. Skatiname tėvus leisti vaikams lygiavertiškai dalyvauti apsipirkimo procese, kad jie kartu galėtų atrasti kokybiškus drabužius, atitinkančius jų skonį“, - sakė pašnekovė.

Dar vienas labai svarbus dalykas, į kurį pašnekovė atkreipė dėmesį – tinkama drabužių priežiūra.

„Netinkamai prižiūrint drabužius ir avalynę, dažnai tenka su jais atsisveikinti anksčiau laiko. Nepamirškite apie impregnavimą, skalbimą su specialiomis priemonėmis ir laikykitės priežiūros nurodymų – taip drabužiai tarnaus ilgiau“, - akcentavo parduotuvės „Vaikų miestelis pas Rūtą“ savininkė.

 

Sugrįžti