Žiniasklaidai
Kad miegas būtų karališkas: kaip rinktis čiužinį ir patalynę?
Miegas – vienas svarbiausių poreikių žmogaus gyvenime. Natūralu, kad jis turėtų būti pilnavertiškas ir kokybiškas. Dalinamės patarimais, kaip išsirinkti tinkamą čiužinį ir patalynę, kad poilsis būtų tinkamas.
Svarbiausia – išbandyti
„Kiekvieno iš mūsų poreikiai skirtingi, todėl rekomenduojame prieš įsigyjant čiužinį pasiskaityti, pasidomėti daugiau apie čiužinio pagrindą ir jo savybes, kad išsirinktumėte tinkamiausią.Jei kyla abejonių, galima atvykti į parduotuvę, pasikonsultuoti, išbandyti čiužinį. Pagulėti, pajausti ar ne per minkštas, ar ne per kietas. Geriau kai čiužinys yra kuo aukštesnis – taip patogiau įlipti, išlipti iš lovos, ypač vyresniems žmonėms“, - pasakojo prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios parduotuvės „Riposo“ pardavimų vadovė Eglė Tikniuvienė.
Spyruokliniai čiužiniai pagaminti su naujos kartos spyruoklėmis, iš itin tvirto ir elastingo metalo. Tarpusavyje nesujungtos spyruoklės sugeria žmogaus judesius, todėl šalia miegantis partneris nejaučia vartymosi judesių. Dėl šios priežasties miegas yra kokybiškesnis. Modernių zonuotų spyruoklių čiužiniai suteikia tvirtą ir taisyklingą atramą stuburui, kas labai svarbu turint nugaros problemų.
Viskoelastinės medžiagos ir putų poliuretano čiužiniai rekomenduojami žmonėms, mėgstantiems miegoti ant tvirtesnio pagrindo. Šio tipo čiužiniai puikiai prisitaiko prie individualių kūno formų ir padeda palaikyti stuburą taisyklingoje padėtyje.
Nepamirškite priežiūros
„Labai svarbu ne tik tinkamai pasirinkti, bet ir prižiūrėti čiužinį. Dėl higienos rekomenduojame naudoti čiužinį apsaugančią paklodę, kuri apsaugo nuo prakaito dėmių, nepageidaujamų skysčių. Lengviau yra išskalbti paklodę, nei visą čiužinio užvalkalą, kuris dažnu atveju yra didelis ir netelpa į skalbimo mašiną. Ant apsauginės paklodės rekomenduojame tiesti įprastą, natūralaus audinio paklodę. Kad čiužinys ilgiau tarnautų, jį kas mėnesį reikia apversti, apsukti, nuėmus patalynę pravėdinti“, - patarė E. Tikniuvienė.
Ji atkreipė dėmesį ir į antčiužinių naudą.
„Jie padeda „atgaivinti“ seną čiužinį, juos galima patiesti ant nepatogios sofos, jei tenka ant jos miegoti. Be to, jei čiužinys atrodo per kietas, galima ant jo užtiesti minkštesnį antčiužinį ir atvirkščiai“, - patarimus dalijo pašnekovė.
Kuo natūraliau – tuo geriau
Komfortiškam miegui labai svarbi ir kokybiška patalynė.
„Kuo ji bus natūralesnė, tuo geriau jausitės lovoje ir kokybiškau pailsėsite. Geriausias variantas – su organine medvilne. Tokia tinka ir labai jautrią odą turintiems žmonės, nes medvilnė, iš kurios ji pagaminta – užauginta natūraliai, nenaudojant chemikalų. Vadinamoji „Stone washed“ patalynė – taip pat ypatingai natūrali ir labai komfortiška, švelni. Žiemai ypač tinkama flanelinė – jauki, šildanti patalynė. Asortimente taip pat turime ir drobės bei satino patalynės komplektų, kurie yra pagaminti iš medvilnės.
Antklodės geriausiam miegui taip pat turėtų būti kokybiškos ir natūralios – su linu, avių, kupranugarių vilna“, - akcentavo „Riposo“ atstovė.
Svarbiausia miegui rinktis natūralius audinius, kurie yra pralaidūs orui, nesukelia prakaitavimo ir užtikrina kokybišką poilsį.