Pagrindinis LT PL EN

Žiniasklaidai

2023-09-28

Spalio pradžioje į Kauna sugrįžta tarptautinis senturgis: lankytojų laukia senoviniai daiktai iš viso pasaulio

Spalio 6–8 dienomis Kaune, prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje, vyks tradicinis tarptautinis sendaikčių turgus, kuriame laukiam prekiautojų iš Lietuvos ir kitų šalių. Čia bus galima pamatyti ir įsigyti daugybę iš viso pasaulio atkeliavusių senovinių daiktų interjerui ar kolekcijoms.

Daiktai iš praeities

Sendaikčių turgus Kaune pritraukia ne tik vietinius gyventojus, bet ir miesto svečius. Tris kartus per metus vykstantis senturgis yra didžiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Čia kviečiami visi, kurie mėgsta žvalgytis tarp daiktų, turinčių savo istoriją. Tai – daiktai, galintys tapti puikia interjero detale, pagyvinančia atmosferą ir išryškinančia namuose vyraujantį stilių.

Sendaikčių turguje „Laiko ratu“ galima rasti nemažai prieškario, tarpukario ir pokario laikotarpio daiktų. Tad tie, kuriems patinka vintažas ir senoviniai atributai, čia tikrai ras ką nors mielo ir originalaus. Didžioji dalis senovinių ir antikvarinių prekių atkeliauja iš užsienio šalių (kitų Baltijos šalių, Vokietijos, Lenkijos, Belgijos).

Tačiau čia yra daiktų ne tik iš Europos, bet ir menančių Tolimųjų Rytų, Šiaurės Amerikos, Afrikos praeitį. Ne veltui senturgyje aktyviai lankosi kolekcininkai, antikvarai, muziejininkai, savo namų interjerą pagyvinti norintys istorinių daiktų mėgėjai. Taip pat ir kavinių, barų, kaimo turizmo sodybų savininkai.

Ką galima rasti?

Šis sendaikčių turgus Kaune gali pasiūlyti labai platų sendaikčių pasirinkimą. Tai reiškia, kad užsukę pasidairyti po turgų, galite rasti ne tik kolekcinę vertę turinčių, bet ir puikiai buityje panaudojamų, vintažinį stilių turinčių ir pradinę išvaizdą išlaikiusių daiktų.

Tai – įvairios vienetinės ir išskirtinio dizaino vazos, staliniai šviestuvai ir sietynai, žvakidės. Senoviniu rėmu puošti veidrodžiai, sekcijos, komodos, paveikslai ar pastatomi laikrodžiai. Taip pat – labai platus senovinių suvenyrų pasirinkimas: sagės, pakabukai, dėžutės papuošalams. Be viso to – ir seno leidimo knygos, žurnalai, laikraščiai.

Čia galima rasti galima visko, net ir labai vertingų ar netikėtų – svarbiausia skirti tam šiek tiek laiko.

„Sendaikčių turgus – proga rasti kažką, ko tikrai nėra šiuolaikiniuose prekybos centruose. Tai unikalaus dizaino stilingos detalės, puikiai tiksiančios kaip dekoracijos ar dovanos artimam draugui, mėgstančiam kolekcionuoti senovinius daiktus ar tiesiog tam, kuriam artimas vintažinis stilius. Nepraleiskite progos atrasti unikalių ir išskirtinių, savo istoriją turinčių daiktų, o taip pat –  gerai praleisti laiką bevaikštant tarp senovinių daiktų iš viso pasaulio“, - sakė Daiva Dankšienė, prekybos miestelio „Urmas“ valdytoja.

Senturgis „Laiko ratu“ vyks visą savaitgalį nuo penktadienio iki sekmadienio (spalio 6–8 d.) prekybos miestelyje „Urmas“, aikštelėje, esančioje adresu Elektrėnų g. 1F.

 

 

Sugrįžti